Vánoční téma – knížky klasické nebo knížky do tabletu?

Knížky samozřejmě oboje. Kvalitně vytištěnou dětskou knihu ještě dlouho tablet nenahradí. Zvláště u začínajících čtenářů. Na druhou stranu e-knihy mohou pomoci tam, kde není tištěná kniha dostupná. Dalším důvodem mohou být pořizovací náklady: řada e-knih i e-časopisů je nabízena bezplatně. „Zde musíme připomenout aktivity například Českého rozhlasu nebo Městské knihovny hl.m. Prahy, které na svých webech nabízejí e-knihy českých autorů vhodné pro školáky. E-knihy na tabletech samozřejmě umožňují čtení kdekoliv a kdykoliv, o možnostech další práce s textem nemluvě, říká PhDr. Lenka Wágnerová, ředitelka ZŠ a MŠ generála Františka Fajtla DFC, Rychnovská, Praha.

 

Jak vybrat dobrý tablet pro dítě?

Důležitá je samozřejmě odolnost. Proto nespoléhejte na výrobky sice „hříšně“ levné, ale bez označení – tedy značky. Většina z nich trpní vážnou nemocí a tou je poruchovost. Značka 3Q například garantuje kvalitu svých tabletů spoluprací s předními výrobci součástek do počítačů a tabletů jako je Qualcomm nebo Intel a další. Tím je zajištěna minimální poruchovost tabletů. Důležitá je také kvalita displeje. Dobrou viditelnost písmenek na tabletu i při naklonění zaručí jen displej s technologií IPS a dobrý rozlišením. Dítě nebo student si tak nekazí oči. Tato technologie (IPS) navíc zaručuje reálné zobrazování všech barev. První, kdo přišel s tímto displejem, byl Steve Jobs na svých „jablíčkových“ tabletech. Zapomínat bychom neměli na dobrou výdrž baterie, která se u kvalitních tabletů pohybuje od čtyř hodin a výše.

 

Na co dát pozor při nákupu – stručně:

-          Kupujte jen značkové tablety (3Q, Samsung, Acer a další)

-          Kvalitní displey s IPS technologií

-          Výdrž baterie

-          Možnost připojení na internet – tablet musí mít modul 3G

-          Dobrá cena – tablety 3Q koupíte v prodejnách Alza již od 2 000,- Kč

 

Tablet chraňte

Nezapomeňte dítěti či studentovi k tabletu rovnou koupit i obal a ochranou folii na displej. Nemusí být značková. Originální pouzdra na tablety a folie dnes prakticky seženete jen na výrobky Apple. Ale dnes již v běžných řetězcích s elektrem koupíte univerzální folii proti poškrábání i speciální pouzdra na tablety, které mohou zároveň sloužit i jako stojany. Výběr je dostatečný.

 

Tipy na nákup – novinky na trhu od značky 3Q

Tablet ideální pro děti 3Q AC 0731B – malý a výkonný tablet za bezkonkurenční cenu 2 190, – Kč od značky 3Q – Novinka dostupná od konce listopadu v síti prodejců na www.tablety3q.cz.

qoo

Pro náročného studenta doporučujeme tablet 3Q MT0811B – designový tablet s IPS displejem, připojením na internet přes 3G modul i možností volání a posílání sms. Výdrž baterie je až 6 hodin bez nabití. Cena tabletu bude 4990,- Kč.

student

Testování produktů – kontakt pro média:

Testování jednotlivých modelů je samozřejmě možné. V případě zájmu o test vybraného modelu a doplnění informací kontaktujte Kateřinu Fadljevičovou, ABC Media & Sport, T: 724 965 981, E: katerina.fadljevicova@gmail.com

 

O společnosti 3Q

Výrobce elektroniky společnost 3Q roste stabilně již více než šest let ke spokojenosti zákazníků po celém světě. Staví na trvalých hodnotách, které zákazník dokáže ocenit. Preciózní zpracování, kvalitní komponenty od předních světových výrobců jako je Qualcom, moderní design a využití posledních technologií, které si zákazník žádá. To jsou výrobky 3Q. Předním distributorem pro Českou republiku je společnost Mar-lan s. r. o..

Filosofie značky

Vyrábět kvalitní výrobky za rozumnou cenu. Přinést zákazníkovi kvalitní a designově atraktivní produkt, který je přizpůsobený posledním trendům a požadavkům zákazníků všech věkových skupin.